V dílně vratislavické Zauhlovačky si lidé můžou zrenovovat staré skříně i gauče. Pořádají tam také nábytkářské a čalounické kurzy

27. březen 2022

Chcete ušetřit? Opravte si starý nábytek! A nemusíte kupovat drahé nástroje, můžete využít naše dobře vybavenou dílnu Zauhlovačky ve Vratislavicích nad Nisou. Tímto způsobem láká zájemce do svých prostor spolek AvantgArt, který se stará o výjimečnou technickou památku stará.

V dílně je vybavení pro truhláře i čalouníky, takže si tam lidé můžou zrenovovat nejen staré kredence, skříně, ale i křesla a gauče. Základy obou řemesel se můžou zájemci i naučit přímo v kurzech pořádaných v Zauhlovačce. Ty se konají každý měsíc.

„Funguje to tak, že se může kdokoliv přihlásit. Pošlete nám fotky, co byste si chtěli opravit. Naši lektoři už tady přímo pro vás vtvoří zázemí a materiály, které budete na opravu potřebovat. Máme lektory z truhlářské školy z Kateřinek. Máme vždy maximálně pět účastníků, aby se jim mohli stoprocentně věnovat,“ přiblížila Kateřina Pořízová ze spolku AvantgArt.

Lidé si můžou v rámci kurzu nejen opravit vlastní nábytek, nebo si k opravě vyberou nějaký kus z tamního skladu. Zrenovovaný nábytek si lidé také můžou pořídit od spolku AvantgArt. Výtěžky z kurzů i prodejů používají členové spolku na zaplacení lektorů i na pořádání kulturních akcích ve vratislavické Zauhlovačce.

Spustit audio

Související