U Pivrnce na pivu: Řidič „tvrdej“ chleba má?

25. květen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hosty Petra Urbana tentokrát byli František Dubský a Eduar Kovař. Řidiči kamionu

František Dubský, Eduard Kovář. Pánové, kteří ostatní řidiče většinou „iritují“ . Mají kamion a brázdí s nimi silnice. Krásné v tom, jak jsou zpoplatněné, říkají trochu ironicky. 

Proč kamiony jezdí po nezpoplatněných silnicích? Proč je zdánlivě tolik nehod kamionů? Jak je to s povinnými přestávkami? Co je pravdy na tom, že se kamionů řidiči osobních vozů bojí? Je v  kamionu bezpečno? Jaké mají recepty na únavu za volantem? Existují „kamioňácké“ vtipy? A co všechno je v kabině? Poslechněte si rozhovor.

autor: David Hamr | zdroj: archiv Petra Urbana
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.