Tři roky zavřené Severočeské muzeum dnes slavnostně otevře. Sledovat to můžete v živém přenosu

28. prosinec 2020 10:59

Po téměř tříleté rekonstrukci za 143 milionů korun se v Liberci dnes otevře Severočeské muzeum. Návštěvníci si ho můžou kvůli protikoronavirovým opatřením zatím prohlédnout jen virtuálně.

Severočeské muzeum v Liberci. Na podstavcích v krabicích stojí bronzové sochy lvů od Jaroslava Róny, které dnes odhalí při slavnostním otevření muzea

Budova z konce 19. století má vyměněné podlahy, repasovaná okna, nové rozvody elektřiny, klimatizaci a zabezpečovací systémy. A samozřejmě i zcela nové expozice.

Návštěvníky čeká například výstava věnovaná Jizerským horám, uměleckým řemeslům v Evropě, nebo srovnání starého Liberce s jeho současnou podobou. Mezi další novinky patří i přístupný depozitář muzea.

„Na slavnostní otevření Severočeského muzea máme takové dva hlavní body. Jedním je představení všech nových expozic a výstavních ploch na rozloze zhruba čtyř tisíc metrů čtverečních, je to ohromné. Druhým bodem je odhalení soch Jaroslava Róny na schodišti při vstupu do budovy,“ pozval na slavnostní otevření ředitel muzea Jiří Křížek.

Naši reportérku provedl zrekonstruovaným Severočeským muzeem v Liberci jeho ředitel Jiří Křížek

Přímý přenos z otevření muzea můžou zájemci sledovat od 17:00 hodiny na Facebooku a Youtube kanále Severočeského muzea v Liberci.

autoři: Lucie Fürstová , reČRoL
Spustit audio

Související