Tipy na víkend v Libereckém kraji: Hry ve Frýdlantě, masopust v Liberci, nebo divadla v Turnově

Skoro-jarní únorový víkend nabízí v Libereckém kraji mnoho akcí, nabízíme několik tipů.

HERNAJS! ve Frýdlantu

Projekt MAP Frýdlantsko přichystal na sobotu 17. února festival deskových a karetních her HERNAJS! Přízemí budovy frýdlantské základní školy v Husově ulici bude pro děti i jejich doprovod otevřené od 14 do 17 hodin.

Podle vedoucí projektu 35 dobrovolníků vybralo své oblíbené hry, které návštěvníkům herního festivalu ukáží a vysvětlí, jak je hrát. Kdo si bude chtít od her na chvíli odpočinout, může využít boulderovou lezeckou stěnu v tamní tělocvičně, zahrát si air hockey, nebo se přijít podívat do učebny informatiky na ukázky žákovské tvorby kroužku animace, či si v suterénu zazávodit s roboty z kroužku robotiky.

Liberecký masopust

V neděli 18. února v 10 hodin dopoledne se na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci uskuteční tradiční Liberecký Masopust. Víc než 60 prodejců bude nabízet zabíjačkové lahůdky, tradiční pokrmy a regionální produkty, naplánovaná je také krkonošská zabíjačka, k poslechu i tanci bude hrát Broďanka a skupina Náhodné setkání.

V 10.30 zahájí náměstek primátora Ivan Langr předáním klíče od města masopustním maskám masopustní průvod, který projde centrem města.

Turnovský Žlutomodrý kocour

V Turnově se do neděle 18. února koná 28. ročník divadelního festivalu Žlutomodrý kocour. V Městském divadle a na Střelnici a nabídne přehlídku amatérských divadel z celé České republiky.

S KČT na horu Tábor

Klub českých turistů v Lomnici nad Popelkou pořádá v sobotu 17. února 41. ročník Zimního výstupu na horu Tábor. Trasy hvězdicovitého výstupu nejsou stanoveny, stačí se dostavit k prezentaci výstupu, která je v hotelu Vyhlídka na Táboře v době od 9.30 do 13.30 hodin. Výstup na horu Tábor je možný pěšky, na lyžích i na kole.

Živá kultura v Liberci

Tipy na kulturní akce nejen o víkendu v krajském městě pod Ještědem najdete také v přehledu akcí „Živá kultura = živý Liberec“, který vydává Knihkupectví a antikvariát Fryč s.r.o. Český rozhlas Liberec je mediálním partnerem Knihkupectví a antikvariátu Fryč s.r.o.

autoři: Ludmila Jiroutová , Iveta Bláhová , reČRoL | zdroje: MAP Frýdlantsko , Trhy v Liberci
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.