Televizní štáb pořadu Všechno, co mám ráda natáčel v Libereckém kraji. Na co se můžou diváci těšit?

2. červenec 2022

Všechno, co mám ráda. To je inspirativní hobby magazín České televize, který přináší každý týden tipy na to, jak si osladit život. Tento týden natáčel televizní štáb v Libereckém kraji. Zastavil se v Jablonci nad Nisou, ve Smržovce, v Harrachově i v Jizerských horách.

„Vybrat místa, to bylo asi to nejtěžší, co jsme měli za úkol. Zaměřili jsme se jenom na oblast. Šli jsme trochu po korálcích, po ozdůbkách, po Křišťálovém údolí, a podívali jsme se na některé přírodní scenérie a krásy,“ přiblížila výběr míst pro natáčení autorka pořadu Jaroslava Timková.

Jednou ze dvou moderátorek pořadu je hrdá Liberečanka Martina Černá, která je ráda, že se krásami Libereckého kraje může divákům pochlubit a sama se i něco nového dozvědět. „Poznávám spoustu nových míst, která jsem třeba za celý svůj život neměla příležitost navštívit. Určitě mě zaujalo, že jsem si v Jablonci mohla vyzkoušet mačkané korálky. Mohla jsem si sama na sobě vyzkoušet, jak těžká práce to je, a kdybych se snažila, tak za dva tři troky bych se to možná naučila správně.“

Pořad Všechno, co mám ráda s Martinou spolumoderuje Kristýna Kociánová, kterou nadchlo například natáčení s kreslířem Petrem Urbanem, autorem postavičky Rudy Pivrnce. „Všechny nás velmi příjemně osvěžil. Nakreslil nám pro pořad fórek, byl na nás hezky připravený. Pro mě je až trochu překvapující, když se člověk někdy potká s velkými lidmi, a když jsou ti lidi normální a obyčejní, tak je to úplně dokonalé.“

Díl pořadu Všechno, co mám ráda o zajímavostech a krásách Libereckého kraje bude Česká televize vysílat 31. července.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.