Tajemná i mystická místa: Po stopách šibenic, pranýřů a stínadel Libereckého kraje

Šibenice Vysoké nad Jizerou

Seriálové putování po stopách šibenic nás zavede do Vysokého nad Jizerou. Zdejší šibenice stávala na Šibeničním vrchu jižně od centra města při staré cestě do Roprachtic, nedaleko cesty současné.

Vysoké nad Jizerou - Máří Magdalena

Nedaleko cesty do Vysokého nad Jizerou od Semil vedla cesta i ke konci středověku, v době, kdy Vysoké nad Jizerou bylo nositelem hrdelního práva. A právě nad starou a vlastně i současnou cestu jižně od centra města nás k pozůstatku tamní šibenice zavedou archeolog a ředitel turnovského muzea Českého ráje Jan Prostředník a redaktor Jaroslav Hoření.

Vysoké nad Jizerou Šibeniční vrch
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...