Táhneme vše ze svého a už na to nemáme, do vládního programu nepasujeme, říká předsedkyně KultiVARu

16. prosinec 2020

Umění a řemeslo z regionu, přednášky nebo lekce zpěvu a kroužky pro děti, to je liberecké centrum KultiVAR. Už brzy ale nebude. Spolek musí opustit své stávající sídlo v centru města. Kvůli koronakrizi už nemá na nájem. Co bude s KultiVARem dál?

Čtěte také

Liberecký spolek KultiVAR přijde kvůli koronakrizi o své sídlo. Skončí tak sdílený prostor v ulici Na Rybníčku, kde pátým rokem sídlí regionální tvůrci a pořádají tam přednášky, workshopy a kulturní akce. Spolek, který KultiVAR vede, nemá další peníze na nájemné. Měsíční náklady na provoz jsou minimálně 40 tisíc korun a musí se platit i během dlouhodobého uzavření prostoru, které přinesla vládní nařízení. S Klárou Jägerovou, předsedkyní spolku, i s umělci, kteří v centru působí, mluvila naše redaktorka Lucie Fürstová, poslechněte si reportáž.

autor: Lucie Fürstová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.