Svítidla ze včelího vosku, Cimrmanologický ústav Aluminium, (A)TOP život. Projekty ze Start-up TUL
Hosty Pavla Kudrny byli Ing. Ondřej Moš, M.Sc., šéf Student Business Clubu, který pořádá soutěž Start-up TUL a Ing. Inka Teschinská, která v letošním ročníku soutěže získala za svůj projekt „(A)TOP život" Cenu Škoda Auto a Cenu ekonomické fakulty.
Technická univerzita v Liberci má za sebou sedmý ročník soutěže Start-up TUL. Mezi jedenácti finalisty jsou smělé projekty ve fázi vize, i projekty, které studenti už úspěšně rozběhli, jako například Ekohaus, účinný prací prostředek v papírku, hydroponické pěstování zeleniny, nebo Cimrmanologický ústav Aluminium, který rozpracovává, jak zachovat odkaz Járy Cimrmana poté, co zanikne Divadlo Járy Cimrmana.
Čtěte také
Projekt Inky Teschinské „(A)TOP život" chce vytvořit a propojit komunitu lidí trpících atopickým ekzémem a Inka ho už před rokem s velkým úspěchem spustila na sociálních sítích. Letos s ním uspěla v soutěži Start-up TUL.
Co to vlastně je Start-up TUL, kdo se do soutěže může hlásit a co se děje s projekty, které projdou jejím finále? Kdo soutěžní projekty financuje? Jak Inka Teschinská popisuje svůj vítězný projekt a co s ním plánuje do budoucna?
Související
-
VIDEO: Včely umí nejen vyrobit med, ale také moderní design. Učí je to student liberecké univerzity
Včely opylují rostliny, sbírají nektar a vyrábějí med, a také tvoří moderní design. Aniž by to věděly, spolupracují s Eduardem Seibertem z liberecké Technické univerzity.
-
Nebyla spokojená s výběrem v obchodech, tak si Daniela Kytlicová začala šít spodní prádlo sama
Studentka Daniela Kytlicová uspěla v soutěži o nejlepší start-up Technické univerzity v Liberci. Sama navrhuje a šije dámské spodní prádlo z elastických krajek.
-
OBRAZEM: Studenti druhých a třetích ročníků textilní fakulty TUL vystavují v jablonecké Galerii N
Desítky ručně tkaných tapisérií, kreativně ušitých oděvů, ale i potištěných látek a textilních plastik vytvořili studenti katedry designu Technické univerzity v Liberci.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.