Sklízím každé ráno a každý večer, říká majitelka květinové farmy
Kytice z tradičních druhů květin, jaké znají a mnohdy ještě pěstují naše babičky, dokáže udělat větší radost než ty, které k nám plné pesticidů putují přes půl světa. Na západ od nás to ví už desítky let. Ovšem i u nás se objevují květinové farmy. Na jednu z nich se vydal redaktor Jaroslav Hoření.
Tak jako se vrací zájem o stará řemesla či o recepty našich babiček, tak stoupá obliba kytic z květin, které necestovaly přes půl světa, ale vyrostly u nás na zahrádce, na louce nebo na květinové farmě. Jednu z nich objevil náš redaktor v Jindřichovicích pod Smrkem. Květiny tam pěstuje Lamya Zítková. Poslechněte si reportáž.
Související
-
Co tady neporoste, to v kyticích nebude, říká jablonecká květinářka. Váže jen z místního kvítí
Květiny nemusí být jen z dovozu. Kytice může vypadat i jako z louky od babičky, plná chrp, kopretin, nebo orlíčků.
-
Poznávací znamení: dredy, hudba a velká chuť vracet seniory do aktivního života
Hostem Dopoledne pod Ještědem byla ředitelka Domova pro seniory v Jindřichovicích pod Smrkem, písničkářka Karla Salabová.
-
Petr Zítka: Máme tendenci podceňovat schopnosti našich předků
Žije v Jindřichovicích pod Smrkem na Frýdlantsku a provozuje tu prehistorické řemeslo lovců mamutů, štípání kamene a výrobu pazourkových nástrojů...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.