Sklízím každé ráno a každý večer, říká majitelka květinové farmy

19. červen 2020

Kytice z tradičních druhů květin, jaké znají a mnohdy ještě pěstují naše babičky, dokáže udělat větší radost než ty, které k nám plné pesticidů putují přes půl světa. Na západ od nás to ví už desítky let. Ovšem i u nás se objevují květinové farmy. Na jednu z nich se vydal redaktor Jaroslav Hoření.

Tak jako se vrací zájem o stará řemesla či o recepty našich babiček, tak stoupá obliba kytic z květin, které necestovaly přes půl světa, ale vyrostly u nás na zahrádce, na louce nebo na květinové farmě. Jednu z nich objevil náš redaktor v Jindřichovicích pod Smrkem. Květiny tam pěstuje Lamya Zítková. Poslechněte si reportáž.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.