Skleněné plastiky, svítidla a vázy kolekce Underground. Salanští vystavují svou tvorbu v nové galerii

Bratři Ondřej a Jan Salanští otevírají v Liberci galerii, kterou by si neměli nechat ujít milovníci všeho skleněného. K vidění tam jsou vázy, osvětlení, mísy a další umělecká díla, ve kterých se střetává mladistvá dravost s precizností starých mistrů.

Redaktor Jakub Marvan se vypravil do nové Galerie a ateliéru Salansky. Dva bratři, Ondřej a Jan se věnují skleněným produktům, které tam představují.

Proč se rozhodli otevřít nový prostor v době covidové? Čím Galerie Salansky oživí Liberec? Kam pánové chodí za inspirací a jak svá díla vytváří? Hraje důležitou roli pro umístění produktů prostor a umělé či přírodní osvětlení? A co bratři plánují do budoucna? Poslechněte si rozhovor.

autoři: Jakub Marvan , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.