S energetickým specialistou: Jak snížit energetickou náročnost domů
Zateplení, i úpravy ve vytápění a ohřevu teplé vody jsou důležité kroky ke snížení energetické náročnosti jakékoliv stavby, zejména rodinných domů. Lidé, kteří se chystají na stavbu nového domu, by měli vědět o zpřísnění režimu stavebního řízení, který nařizuje obnovitelné technologie na snížení energetické náročnosti budovy. Co to znamená v praxi, vysvětlil energetický specialista Martin Jindrák.
Čtěte také
Jak je možné snížit náklady na energie v běžném domě a kde lidé dělají největší chyby? Na co je potřeba dát pozor například při plánu na zavedení fotovoltaiky? Co specialista doporučuje při stavbě nového domu, aby byla energeticky nenáročná, a co do takové budovy patří? Dá se říct, jestli je na vytápění lepší plyn, nebo elektřina? A jaký je názor odborníka na podlahové topení?
Poslechněte si záznam rozhovoru.
Související
-
Dobře zabydlená jurta a téměř potravinová soběstačnost. V Huntířově tak žije rodina s pěti dětmi
Byt v paneláku vyměnili za jurtu uprostřed luk a pastvin. Mongolská stavba byla nejprve hodně jednoduchá, po deseti letech je už ale plně vybavená pro rodinu s dětmi.
-
Některým obyvatelům Nového Boru od února zdraží teplo o zhruba 80 procent
Obyvatelé Nového Boru napojení na městské vytápění se musejí od února připravit na výrazné zvýšení záloh za teplo. Nový rozpis dostanou v těchto dnech.
-
Změna dodavatele elektřiny bude libereckou univerzitu stát minimálně 20 milionů korun
Technická univerzita v Liberci se ocitla v režimu dodavatele poslední instance. A to přesto, že měla na letošní rok elektřinu smluvně zajištěnou.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.