Příměstské tábory v Libereckém kraji jsou téměř obsazené. Většina jich také musela zdražit
Velký zájem o příměstské letní tábory hlásí letos domovy dětí v Libereckém kraji. Neklesl ani poté, co je provozovatelé museli zdražit, a to řádově o stokoruny.
„Museli jsme reagovat na náhlé zdražení veškerých vstupních komodit, co se týká energií, dopravy, potravin a služeb. Je to řádově o sto až dvě stě korun na osobu a týden,“ přiblížil ředitel jabloneckého Vikýře Pavel Dostál.
Zdražit kvůli růstu inflace bude muset zdražit většina táborů v kraji. Poslední volná místa zbývají například v Domě dětí a mládeže Vikýř v Jablonci nad Nisou, v libereckém domě Větrník, nebo v českolipském Libertinu.
Související
-
Dovolená „za sociku“ aneb Retroléto
Zavzpomínejte s námi na dávné dovolené, na skautské a pionýrské tábory i na to, jak se stály fronty na zájezdy do Jugoslávie.
-
S létem začíná i služba vodních záchranářů na jablonecké přehradě. Bez základny, to se má ale změnit
Pro jablonecké vodní záchranáře svitla naděje, že se dočkají základny u přehrady Mšeno. O její výstavbu usilují už 15 let, co dohlížejí na bezpečnost lidí na přehradě.
-
Elektrocyklisti bývají soběstační, ale jsme zařízení i na dobíjení, ujišťuje provozovatel singltreku
V Česku se rozšiřuje nabídka pro příznivce jízdy na elekrokolech. Ať jde o půjčovny, nebo místa, kde si je lidé mohou nechat nabít.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
České Švýcarsko: V soutěskách jsou padající stromy a skalní bloky, popisuje starosta Hřenska
-
Rusové pod tíhou sankcí cítí strach a bezmoc. Společnost je rozdělená na dva protichůdné světy
-
ONLINE: Po útoku na Záporožskou elektrárnu je jeden zraněný. Zasaženo bylo skladiště s jaderným odpadem
-
Češi v Aténách levně koupili byty, teď jsou součástí gentrifikace. Pro místní je život v metropoli obtížný