Přehled pro zájemce o vakcínu proti covidu-19: Kam v Libereckém kraji na očkování bez registrace a kde už neočkují

9. srpen 2021 15:23

Od 9. srpna je možné se v Libereckém kraji nechat očkovat proti koronaviru bez předchozí registrace na dalším místě. Jde o kliniku EUC v klášteře v Liberci. Tamní očkovací centrum se tak připojuje k dvěma dalším, která už lidi bez objednání přijímají.

V Libereckém kraji je možné nechat se naočkovat bez registrace už na třech místech. Od 9. srpna se k předchozím dvěma přidává nově klinika EUC v libereckém klášteře.

Očkování bez registrace: Kdy a kam jít

Klinika EUC nabízí možnost nechat se očkovat bez objednání vždy v pondělí od 15 do 19 hodin a v pátek od 14 do 19 hodin. Podle vedení Libereckého kraje je možné, že zájemci budou na vakcínu chvíli čekat, protože je objednáno hodně lidí, kteří přijdou na druhou dávku.
Bez předchozí registrace očkují zájemce také v libereckém středisku u krajského úřadu, a to 7 dní v týdnu od půl 8 ráno do půl 8 večer.
V českolipské nemocnici očkují neregistrované ve všední dny, vždy mezi 16. a 21. hodinou.
Uvažuje se, že také očkovací centrum v krkonošské Jilemnici by mělo začít už během srpna přijímat lidi bez objednání; o datu, od kdy to bude, se teprve rozhodne.

Která očkovací centra budou zavírat

Čtěte také

Očkovacích míst v Libereckém kraji je k 9. srpnu 2021 deset. Dvě očkovací centra, v Hrádku nad Nisou a Tanvaldu se během srpna dočasně uzavřou, aby se prostory uvolnily pro jiné aktivity, a také proto, že zájem o očkování v regionu postupně klesá; s ohledem na proočkovanost v kraji a také na období dovolených. Obě centra budou ale připravená se znovu otevřít, pokud by to bylo potřeba, například kdyby se na podzim začalo plošně očkovat třetími dávkami vakcín.

Která očkovací centra se budou stěhovat

Očkovací centrum v krkonošské Jilemnici se ze sportovní haly přesune do sloupové síně tamního pivovaru, kde se začne očkovat od 18. srpna. Dva dny před tím, tedy v pondělí 16. srpna a úterý 17. srpna, se středisko bude stěhovat a v Jilemnici se v tyto dny nebude očkovat vůbec.
Přesun čeká také očkovací centrum v Jablonci nad Nisou. Z městské haly se přestěhuje do bývalých prostor ARO v tamní nemocnici, které se uvolnily po vybudování nového pavilonu intenzivní medicíny. S očkováním se tam začne 30. srpna.

Spustit audio

Související