Naším milým hostem byl herec Ota Jirák. Na zprávařku udělal Hele

28. červenec 2020

Hostem ve studiu Českého rozhlasu Liberec český herec a dabér Ota Jirák, který do města pod Ještědem přijel ze své chalupy v Neveklovicích, nevelké vesnice nedaleko Mnichova Hradiště. Tam žije s manželkou a odtamtud, i když už je v důchodu, dojíždí do Prahy za prací.

„Důchod není slučitelný se životem, jsem odsouzenej pracovat až do kremace,“ zažertoval u nás ve studiu Ota Jirák. Jako herec má v Praze několik divadelních i televizních angažmá. Už 40 let například mluví postavu Hele v dětském Studiu kamarád. Účinkuje také v seriálu Slunečná a nově bude hostovat ve Vinohradském divadle.

Řeč tak byla nejen o zákulisí herecké profese, například jaké role má nejraději, nebo jak se učí texty, ale i o životě na malé vesnici, nebo o manželství, které trvá už více než 40 let. Užijte si celý, velmi příjemný rozhovor.

autoři: Pavel Kudrna , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.