Mívají sáňkaři před startem strach? I na to se Petr Urban zeptal bývalých sáňkařských reprezentantů

27. prosinec 2020

Smržovka je ráj sáňkařů. V ateliéru Petra Urbana se sešli rovnou tři. Kromě moderátora vyprávěli o sáňkařském sportu i bývalí reprezentanti Jitka Verešová, rozená Chroustovská, a Miloš Morávek.

Řeč byla nejen o historii sportovního sáňkování a jednotlivých mistrovstvích, kterých se oba hosté zúčastnili, ale i o současnosti sáňkařského sportu a o sáňkování jako volnočasové aktivitě.

Vlastní sáně mít nepotřebujete ve Smržovce vám je půjčí hned na dvou místech. Za půjčení zaplatíte 150 korun na den

Například Jitka Verešová je v současné době předsedkyní sáňkařských veteránů a Miloš Morávek je propagátorem takzvaného přírodního sáňkování. Z jeho iniciativy také vznikla sáňkařská dráha z Černé Studnice do Smržovky.

Bývalí sánkařští reprezentanti Jitka Verešová a Petr Urban. Snímek z natáčení pořadu Setkání u mikrofonu

Poslechněte si inspirativní rozhovor tří bývalých vrcholových sáňkařů a těště se na sněhovou nadílku. Sáňkovat se dá i během pandemie.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.