Mezi pohlednicemi je krásně, bezpečno a klid, říká Lucie z Jablonecka. Její e-shop je největší u nás

Začalo to v dětství sbíráním a posíláním pohledů a teď je z toho největší internetový obchod s pohlednicemi v ČR. Lucie Kvapilová z Pulečného na Jablonecku má za sebou i pořádání srazů, vymyslela hru s názvem Výzva z pohlednictví a její Pohlednictví se stalo partnerem projektu Úsměv do schránky. Vypravil se za ní náš redaktor.

Paní Kvapilová přišla o pohlednicích vyprávět i do našeho studia, poslechněte si záznam:

V Pohlednictví mají i pohlednici se semínky, po zasazení z ní vyroste bylinka

I když pohlednic z našich schránek hodně ubylo, možná si ještě pamatujete, jakou přinášely radost. Posílání pohledů ale úplně nevymizelo, stejně jako jejich sbírání. Jako malá posílala pohledy i Lucie Kvapilová, později se z toho stal koníček a z něj částečně i zaměstnání. Největší internetový obchod s pohlednicemi se nachází v malé místnosti domku v obci Pulečný na Jablonecku, kam se vydal redaktor Jaroslav Hoření.

Se svým obchodem se Lucie zapojila do projektu Úsměv do schránky, který založili dobrovolníci z Mise naděje. Na jejich platformě najdete adresy na domovy důchodců, azylové domy nebo místa, kde žijí osamělí lidé, kterým můžete poslat pohlednici. Připojíte se? Anebo pošlete pohled svým známým a příbuzným a udělejte jim radost. Velký výběr pohlednic najdete na internetu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová