Mezi pohlednicemi je krásně, bezpečno a klid, říká Lucie z Jablonecka. Její e-shop je největší u nás

Začalo to v dětství sbíráním a posíláním pohledů a teď je z toho největší internetový obchod s pohlednicemi v ČR. Lucie Kvapilová z Pulečného na Jablonecku má za sebou i pořádání srazů, vymyslela hru s názvem Výzva z pohlednictví a její Pohlednictví se stalo partnerem projektu Úsměv do schránky. Vypravil se za ní náš redaktor.

Paní Kvapilová přišla o pohlednicích vyprávět i do našeho studia, poslechněte si záznam:

V Pohlednictví mají i pohlednici se semínky, po zasazení z ní vyroste bylinka

I když pohlednic z našich schránek hodně ubylo, možná si ještě pamatujete, jakou přinášely radost. Posílání pohledů ale úplně nevymizelo, stejně jako jejich sbírání. Jako malá posílala pohledy i Lucie Kvapilová, později se z toho stal koníček a z něj částečně i zaměstnání. Největší internetový obchod s pohlednicemi se nachází v malé místnosti domku v obci Pulečný na Jablonecku, kam se vydal redaktor Jaroslav Hoření.

Se svým obchodem se Lucie zapojila do projektu Úsměv do schránky, který založili dobrovolníci z Mise naděje. Na jejich platformě najdete adresy na domovy důchodců, azylové domy nebo místa, kde žijí osamělí lidé, kterým můžete poslat pohlednici. Připojíte se? Anebo pošlete pohled svým známým a příbuzným a udělejte jim radost. Velký výběr pohlednic najdete na internetu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.