Mě samotnou teď stříhá dcera a barví maminka, říká kadeřnice Štěpánka

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Štěpánka Kolaříková

Hostem Dopoledne pod Ještědem byla kadeřnice Štěpánka Kolaříková. Je pravda, že se kadeřnické učnice učí holit břitvou na nafouknutém balónku? A jak se v době, kdy jsou kadeřnictví zavřená, postarat o účes?

Tak jako se vrací v různých obdobích móda 70. nebo 80. let, podobné je to s účesy. A právě dámské, ale i pánské účesy let dávno minulých zmapujeme s kadeřnicí Štěpánkou Kolaříkovou. Povíme si, nakolik se některé účesy vrací zpátky do módy, např. účes ala Jágr, a také prozradí, jestli se ještě v dnešní době nosí paruky.

autoři: Pavel Kudrna , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.