Liebiegův palác: Atypická stavba s pohnutou historií
Stavba, která patří k Liberci stejně jako rodina, která stojí za její výstavbou. Liebiegův palác v centru krajského města nyní prochází opravou, má se z něj stát velké komunitní centrum.
Po paláci, a vlastně stanovišti vás provedou ředitel Komunitního střediska Kontakt Michael Dufek a pan Jaroslav Čech, který pracoval na libereckém magistrátu na odboru správy majetku. A zná historii nespočtu libereckých staveb.
Související
-
Rekonstrukce pokračuje: Z Liebiegova paláce bude komunitní centrum pro lidi každého věku
Bývalé sídlo liberecké oblastní galerie obsadili dělníci a restaurátoři. Na prohlídce rekonstruovaného Liebiegova paláce byl redaktor Tomáš Mařas.
-
Liebiegovo město: Vzniklo jako „zaměstnanecká kolonie“
Jedna z nejkrásnějších libereckých čtvrtí si z velké části ponechala charakter zahradního města. Vyrůstala postupně dle návrhu norimberského architekta Jakoba Schmeissnera.
-
Před 150 lety zemřel baron Liebieg, zakladatel dnes už zaniklé liberecké Textilany
Narodil se 7. června 1802 ve východočeském Broumově v rodině soukenického mistra. Začínal jako soukenický tovaryš.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.