Liberecký Zlatý kříž z výšky aneb Jen tak si posedět v tramvajových sedačkách na střeše muzea
Severočeské muzeum v Liberci mimořádně zpřístupnilo střešní terasu. Je to náhrada pro návštěvníky za dočasně uzavřenou muzejní věž.
Kvůli jsou stavebním úpravám pro novou sklářskou expozici, kterou muzeum chystá, uzavřelo liberecké Severočeské muzeum věž své historické budovy. A jako náhradu mimořádně zpřístupnilo střešní terasu, a to i v rámci prohlídek za dobrovolné vstupné. Otevřená bude do srpna 2022.
„To naše muzeum mám rád, že jsou tu vidět ty detaily,“ popsal ředitel muzea Jiří Křížek. „Viděl je ten řemeslník, jsou tu hlavy malých démonků, nebo čertíků, jsou velké jako pěst, ale jsou tak 25 metrů nad zemí, takže člověk nemá normálně šanci je vidět,“ dodal.
Do opravované věže muzea vzal Jiří Křížek redaktora Tomáše Mařase. Jak bude věž po rekonstrukci vypadat a co tam všechno bude? Poslechněte si reportáž.
Související
-
Liberecké muzeum získalo část pozůstalosti horolezce a dobrodruha Gustava Ginzela
Severočeské muzeum v Liberci získalo část pozůstalosti po Gustavu Ginzelovi. Svérázného cestovatele a horolezce si lidé pamatují hlavně jako majitele Hnojového domu.
-
OBRAZEM: Výstava v Severočeském muzeu v Liberci má mimo jiné podpořit skláře
Liberecké Severočeské muzeum vystavuje expozici věnovanou Mezinárodnímu sklářskému sympoziu v Novém Boru. Představuje na ní díla 44 umělců ze 13 zemí.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.