Liberecká literární líheň představuje nové tvůrce
Liberecká literární líheň: Básně Adély Sobotkové čte Václav Helšus
Další tvůrkyní, kterou v Liberecké literární líhni představujeme, je 18letá Adéla Sobotková. Do studia Českého rozhlasu Liberec přijela z Moravské Nové Vsi.
Adéla Sobotková v rozhovoru s Jakubem Marvanem odhalila, kde všude tvoří, co ji k psaní motivuje, a také jestli ji straší termíny. A protože je z Moravské Nové Vsi, řeč přišla také na tornádo v roce 2021, které bylo i přes svou ničivou sílu inspirací pro jednu z básní zaslaných do Liberecké literární líhně.
Pro Kulturu pod Ještědem poezii Adély Sobotkové načetl herec Divadla F. X. Šaldy pan Václav Helšus. Jaké pro něj bylo načítat básně mladé dívky? Proč v druhé polovině léta obchází okolo Divadla F. X. Šaldy? Jak dává svým rolím emoce a proč Krále Leara hraje jako „hippíka“? Poslechněte si v rozhovoru.
Související
-
Lipo hodnotil tvorbu mladých autorů: Začínal jsem s básněmi, texty jsem konfrontoval sám se sebou
Jednou z osobností, která se zabývala tvorbou účastníků Liberecké literární líhně, byl také rapper a režisér Jonáš Červinka, známý pod pseudonymem Lipo.
-
Překvapilo mě, že převažují básně, říká jeden z porotců Liberecké literární líhně Miroslav Stuchlý
Po celé prázdniny představujeme mladé autory, kteří nám poslali své texty. Jakub Marvan si o nich povídal se zkušeným libereckým autorem, panem Miroslavem Stuchlým.
-
U Fryče převálcovala i Karla Gotta. Nejen o novele Waldvilla s jejím autorem Miroslavem Stuchlým
S básníkem a prozaikem Miroslavem Stuchlým si zejména o jeho dvou loňských knihách, které uspěly v soutěži Kniha roku Libereckého kraje, povídal moderátor Jakub Marvan.
Nejnovější zprávy
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.