Liberecká literární líheň představuje nové tvůrce

Liberecká literární líheň: Básně Adély Sobotkové čte Václav Helšus

Další tvůrkyní, kterou v Liberecké literární líhni představujeme, je 18letá Adéla Sobotková. Do studia Českého rozhlasu Liberec přijela z Moravské Nové Vsi.

Adéla Sobotková v rozhovoru s Jakubem Marvanem odhalila, kde všude tvoří, co ji k psaní motivuje, a také jestli ji straší termíny. A protože je z Moravské Nové Vsi, řeč přišla také na tornádo v roce 2021, které bylo i přes svou ničivou sílu inspirací pro jednu z básní zaslaných do Liberecké literární líhně.

Václav Helšus

Pro Kulturu pod Ještědem poezii Adély Sobotkové načetl herec Divadla F. X. Šaldy pan Václav Helšus. Jaké pro něj bylo načítat básně mladé dívky? Proč v druhé polovině léta obchází okolo Divadla F. X. Šaldy? Jak dává svým rolím emoce a proč Krále Leara hraje jako „hippíka“? Poslechněte si v rozhovoru.

autoři: Jakub Marvan , reČRoL
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.