Liberecká literární líheň představuje nové tvůrce

Liberecká literární líheň: Básně Kristýny Kačerovské čte Eliška Jansová

Jako první v Liberecké literární líhni představujeme 19letou Kristýnu Kačerovskou. Prozradila, co ji k psaní přivedlo, v čem vidí posun ve svých básních oproti prvopočáteční tvorbě, na čem aktuálně pracuje, i jestli chystá k vydání básnickou prvotinu.

Herečka Eliška Jansová čte básně Kristýny Kačerovské

Pro Kulturu pod Ještědem načetla básně Kristýny Kačerovské herečka libereckého Divadla F. X. Šaldy Eliška Jansová Šilhánová, která mimo jiné prozradila, jak se záliba ve fyzice a matematice přeměnila v zálibu v herectví, na kolik hudebních nástrojů umí hrát a kolik z nich obstarává v divadelní kapele Ne-klišé a představila svou režisérskou prvotinu.

autoři: Jakub Marvan , reČRoL
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...