Léto je tu a s ním vyhlášení dalšího ročníku klání o nej marmeládu. Kunratická JamParáda podesáté!

23. červen 2022

Dozrává první letní ovoce a právě jahody a třešně patří mezi nejoblíbenější kategorie Kunratické JamParády, soutěži ve vaření marmelád a džemů. Letos proběhne už její 10. ročník.

Zleva: Milan Götz, Věra Pospíchalová a Jiří Poděbradský

Kunratická JamParáda, největší nejen česká soutěž ve vaření marmelád, má před sebou 10. ročník a toto jubileum přímo vybízí k ozvláštnění. Nejen kvůli tomu se do Kunratic na Frýdlantsku vydal redaktor Jaroslav Hoření. Na místě bývalé marmeládovny vyzpovídal kunratického starostu Milana Götze, duchovního otce JamParády Jiřího Poděbradského a paní Věru Pospíchalovou, zkušenou „marmeládnici“.

A nejen na vzorky paní Věry Pospíchalové se Jaroslav Hoření těší, letos totiž bude opět členem komise ochutnávačů.

Tak neváhejte, vařte a posílejte své vzorky do Kunratické JamParády.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.