Letní tábory: O pravidlech zatím jasno není, rodiče i tak své děti přihlašují

12. květen 2021 10:08

Blíží se léto a řada rodičů přemýšlí o programu pro své děti. Jednou z variant jsou letní tábory, ať pobytové, nebo příměstské. Jaká je jejich nabídka v Libereckém kraji, zjišťovala redaktorka Jana Švecová.

Čtěte také

I přes zatím nejasná protiepidemická pravidla je zájem o letní pobytové i příměstské tábory značný. Dům dětí a mládeže v České Lípě má na pobytových táborech už úplně plno, liberecký dům dětí a mládeže Větrník má tábory obsazené z 80 procent. Velký zájem je také třeba v Jablonci nad Nisou: „Máme v průměru obsazeny zhruba 2 třetiny táborů, s tím, že u pobytových táborů je naplněnost poloviční, u příměstských máme dvě třetiny plné,“ popsala Aneta Tauchmanová z tamního Domova dětí a mládeže Vikýř.

V nabídce příměstský táborů je mnoho možností, například sportovní, nebo taneční a také tábory se zaměřením na chov zvířat. V Jablonci nad Nisou letos pořádají i speciální herpetologický tábor, kde se děti budou starat o hady.

Za kolik na příměstský tábor

Ceny příměstských táborů, kam děti docházejí z domova, se pohybují od 1 500 do 3 000 korun za dítě a týden. Například v Jablonci přispívá pěti sty korunami prvňákům a předškolákům radnice. Řada rodičů ale s platbami čeká, až bude rozhodnuto, jaká opatření budou pro tábory platit.

Organizátoři zatím čekají a doufají, že se o podmínkách konání táborů dozvědí dřív než loni, kdy to bylo až koncem června. Řada z nich se ale obává, že pokud budou povinné roušky nebo respirátory v uzavřených prostorách, zájem poklesne. Problémem může být podle nich i povinnost testování, pokud se do testovacích center budou najednou hlásit stovky dětí, závislé na konkrétním termínu.

autoři: Jana Švecová , reČRoL
Spustit audio

Související