Lanovkou na Ještěd: Na vrchol liberecké dominanty už vyjedou i turisté, rozjede se také čtyřsedačka na Černý vrch

10. květen 2021 16:27

Po třech měsících se 10. května znovu pro veřejnost rozjela kabinová lanovka na Ještěd. Kvůli koronaviru do ní turisté nemohli od konce ledna letošního roku. Na vrchol hory sice jezdí už od konce dubna, využívat ji ale dosud mohli pouze zaměstnanci hotelu. Jaký je o jízdy zájem?

Poprvé po třech měsících dovezla 10. května na vrchol Ještědu v Liberci turisty kabinová lanovka. Kvůli koronaviru se zastavila na konci ledna 2021. Rozjela se sice opět už minulý týden, to ale začala na vrchol převážet pouze zaměstnance horského hotelu a vysílače.

Hned první den se lanovkou nechalo vyvézt jen několik desítek lidí, dopoledne dokonce ve dvou termínech ani nevyjela. Větší zájem očekávají provozovatelé lanovky hlavně o víkendu. Do kabinky může zatím jen 20 lidí, musí mít respirátor a ve frontách dodržovat dvoumetrové rozestupy.

Jízdní řád a cena jízdného lanovky na Ještěd

Lanovka jezdí od 8 hodin každou půlhodinu, s pauzou na oběd ve 12:30, od 17. hodiny každou celou hodinu, poslední jízda je v 19 hodin. Cenu jízdného České dráhy zvyšovaly vloni na podzim, zpáteční jízdenka vyjde na 170 korun pro dospělé a 90 korun pro děti.

Na Ještěd jede i sedačková lanovka

Čtyřsedačková lanovka, která končí na Černém vrchu, začne jezdit od soboty 15. května, a to zatím ve víkendovém režimu, v půlhodinových intervalech, od 9 do 17 hodin. Přepravit se na ní dají i kola nebo kočárky. Novinkou pro letošní rok, kterou skiareál Ještěd chystá, je spuštění online prodeje jízdenek, a to ve druhé polovině května. Lidé budou moci na portálu zakoupit celodenní nebo zpáteční jízdné, a to se slevou. Lanovka vyveze turisty za pět minut na Černý vrch, odkud to trvá k horskému hotelu Ještěd zhruba dvacet minut svižnou chůzí.

autoři: Jana Pšeničková , reČRoL
Spustit audio

Související