Kdo je připraven, není překvapen aneb Jak připravit auto na zimu

Jak ošetřit těsnění kolem dveří i samotnou karoserii, proč používat zimní pneumatiky, jak zajistit dobrý výhled a omezit vlhkost v interiéru poradí automechanik Jiří Černý.

V listopadu může zima řidiče zaskočit prakticky kdykoliv a kdekoliv. Často na silnicích, a tak by na zimní sezonu měli svoje automobily připravit.

Proč vyměnit náplň ostřikovačů, proč neředit směs, a jak a čím ošetřit pryžová těsnění kolem dveří, aby nebyl problém dostat se do auta, poradí majitel autoservisu Jiří Černý v prvním díle.

Dobrý výhled z vozidla zajistí správně fungující stěrače a ošetření čelního skla, tomu se věnuje druhý díl seriálu.

Slepnoucí světlomety a nevhodné pneumatiky jsou dalšími věcmi, které mohou řidiče při jízdě automobilem potrápit a v zimním období to platí dvojnásobně. Na tato témata se zaměřuje třetí díl seriálu.

Mýt, nebo nemýt, navoskovat, zatřít šrámy na karosérii? To otázky, které Jiří Černý zodpoví ve čtvrtém díle.

Mráz může řidiče potrápit nejen zvenku zamrzlým čelním oknem, ale také vnitřní námrazou. V posledním díle seriálu se dozvíme, jak omezit vlhkost v interiéru vozidla, která může způsobit vnitřní námrazu.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.