Kde a co studovat v Libereckém kraji a které obory jsou podporovány stipendii

Žáci základních škol mají do 1. března podat přihlášku na některou střední školu. Tradičně velký zájem je o gymnázia, zajímavé nabídky mají i odborné školy. O řemesla už takový zájem není, ty ale kraj podporuje stipendii.

Čtěte také

Liberecký kraj víc než dvanáct let podporuje vybrané učební obory, o které je na trhu práce velký zájem. Studenti mohou za tři roky získat až 21 tisíc korun. Jak se stipendia osvědčila v České Lípě, zjišťoval redaktor Jiří Jelínek.

Střední průmyslovou školu strojní a elektrotechnickou a Vyšší odbornou školu navštívila redaktorka Jana Švecová a s jejím ředitelem Jaroslavem Semerádem a současnými i budoucími studenty školy mluvila o tom, co od této školy čekat a o jaké obory je největší zájem.

Krajská stipendia pomáhají v Libereckém kraji zachránit některé učňovské obory, a to i v oblasti zemědělství a lesnictví. Zavolali jsme řediteli Střední školy hospodářské a lesnické ve Frýdlantu Miroslavu Kudrnovi a zeptali se na podrobnosti.

Střední umělecko-průmyslová škola v Železném Brodě otevírá novou specializaci v oboru aplikovaná chemie se zaměřením na nanotechnologie. Co přesně tam žáci mohou studovat, jsme se zeptali ředitele školy Jan Háska.

Poslechněte si reportáže a rozhovory.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.