Jeskyně a jeskyňáři z kraje pod Ještědem

Jeskyně a jeskyňáři z kraje pod Ještědem: Nedobytná v Kryštofově údolí

Nechte se pozvat do jedné z nejkrásnějších krápníkových jeskyň v Libereckém kraji. Kromě nádherných krápníků v ní můžete potkat i vzácné netopýry: vrápence malého nebo netopýra ušatého.

Stalagmity, stalaktity, stalagnáty, brčka. To jsou úchvatné krápníky, kterými se může chlubit Nedobytná jeskyně v Kryštofově údolí u Liberce. Jedná se o jednu z nejkrásnějších krasových jeskyň v kraji. Už dříve ji objevili horníci z tamního vápencového lomu, který patřil šlechticům z rodu Clam-Gallasů. V roce 1997 její vchod „znovuobjevil“ jeskyňář Dan Horáček. A ten vzal naši redaktorku Ivanu Bernáthovou i speleology Markétu a Jirku Fichtnerovi na prohlídku.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.