Je to ta samá etiketa, pouze s drobnými úpravami. Největší „covidový“ zásah dostalo podávání rukou

Jak se změnila etiketa v době koronaviru? Hostem Dopoledne pod Ještědem byl ředitel Českého rozhlasu Liberec a zároveň odborník na etiketu Milan Knotek.

Pokud si nejsme jisti, spoléhejme na instinkt a chovejme se přirozeně…
Milan Knotek

Milan Knotek ve studiu Českého rozhlasu Liberec

Jaká jsou teď pravidla třeba pro podávání rukou, jak případně správně „odmítnout“, a čím je nahradit? Jak je to se sundáváním roušky, například u společensky významnějších lidí? Souvisí nošení roušky se vzájemným respektem a odložíme ji někdy? Jaké je doporučení odborníka na dávání spropitného v nouzovém stavu? Jaké největší prohřešky proti etiketě děláme? Co říká etiketa na odstup od ostatních lidí? Poslechněte si záznam rozhovoru.

autoři: David Hamr , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.