Jak udělat radost: Věnujte knihu liberecké krajské knihovně

18. květen 2021

Radka Třeštíková, Vlastimil Vondruška nebo Jiří Hájíček. Knihami například od těchto známých spisovatelů už čtenáři libereckou krajskou knihovnu podpořili. Kvůli koronaviru mají knihovníci stále nedostatek peněz na nákup nových publikací, a tak, stejně jako loni, žádají o pomoc.

Čtěte také

Máte doma plnou knihovničku, do které se už nevejdou nově přečtené knihy? Můžete je darovat Krajské vědecké knihovně v Liberci. Ta má letos méně peněz na nákupy a schází jí tak prostředky na pořízení nejnovějších knih. Čtenáře tak možná do budoucna, pokud si budou chtít přečíst knížky od nejžádanějších autorů, čekají delší výpůjční lhůty.

Jak je to v knihovně s nákupem nových knih a čeho se snížený rozpočet nejvíce dotkne? Které knihy darovali čtenáři nejvíc při loňské výzvě „Udělejme si radost“? Jaké knihy můžete knihovně darovat třeba vy? Poslechněte si reportáž.

Knihovníci darovanou knihu označí samolepkou
autoři: Lucie Fürstová , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.