Jak přimět muže, aby opravil kohoutek? Někdy stačí jen objednat hodinového manžela, říká Ivo Vojáček

V každé domácnosti občas kape kohoutek, na opravu si hlava rodiny nedokáže najít čas, nebo si marně lámeme hlavu nad rozloženou kupou nábytku, ze které se snažíme dát dohromady skříň, o půl roku rozbitém vypínači ani nemluvě. O tom ví své Ivo Vojáček, který funguje jako „hodinový manžel“.

Ivo Vojáček ve studiu Českého rozhlasu Liberec

Ivo Vojáček byl hostem Dopoledne pod Ještědem a mimo jiné prozradil, jak se k práci „hodinového manžela“ dostal, s jakými úkony se setkává nejčastěji, nakolik jsou šikovní či nešikovní současní muži i jaké nástrahy může práce, kterou vykonává, přinášet.

autoři: Pavel Kudrna , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.