Jak si o svátcích pochutnat a nepřibrat? Zeptali jsme se výživové poradkyně

25. prosinec 2020

Na gaučovou pohodu u televize, kdy jsme obklopeni klasickými vánočními dobrotami, se těšíme celý rok. Jak si ale pochutnat na bramborovém salátu nebo cukroví, a přitom nepřibrat? Užitečné rady nám dala výživová poradkyně Eva Kundrátová z Liberce.

Iveta Kalátová se jí mimo jiné zeptala, jak vypadají svátky v rodině výživové poradkyně, jestli třeba mají nějaké zdravější varianty vánočních pochutin. Řeč byla například i o zlozvycích ve stravování dětí, které potom mohou vést k jejich nadváze, nebo o tom, jak je pro zdravý životní styl důležitý pohyb. Poslechněte si zajímavý a inspirativní rozhovor.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.