I když se všechno bortí, je možné se zvednout a hrát dál, říká o nové hře Šaldova divadla režisérka

Herci libereckého Šaldova divadla připravují komedii plnou gagů, která vyžaduje technicky náročnou scénu. Na konci představení z ní totiž nezbyde skoro nic.

Účelem dekorace je diváka zmást…
Jozef Hugo Čačko, scénograf

Scénograf Jozef Hugo Čačko už podobné dekorace stavěl v kladenském divadle

Liberecké Divadlo F. X. Šaldy připravuje premiéru komedie s názvem Hra, která se zvrtla. Je plná gagů a rovnocenným partnerem herců je scéna, která během představení postupně padne k zemi. Divadlo přizvalo ke spolupráci scénografa, který s technicky náročnou scénou má už zkušenost z kladenského divadla. Herci se se scénou začali sžívat přibližně měsíc před premiérou.

Čím je zvláštní scéna nové inscenace? Proč musí herci dávat velký pozor, „kde sedí“? Jaké je poselství hry podle režisérky Kateřiny Duškové? A jaké jsou první dojmy po zkouškách herců, kteří v ní hrají?

Liberecké Šaldovo divadlu hru poprvé uvede 28. ledna v 19 hodin.

autoři: Tomáš Mařas , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.