Fyzioterapeutka radí: Udělejte 11 000 kroků pro zdraví

Chůze je nejpřirozenějším pohybem člověka, přesto ji používáme čím dál méně. Iveta Kalátová si v Dopoledni pod Ještědem povídala s fyzioterapeutkou Janou Svatošovou o tom, jak začít víc chodit a k čemu všemu je to dobré.

Už jste někdy přemýšleli, kolik toho denně nachodíte? Host Dopoledne pod Ještědem, fyzioterapeutka Jana Svatošová, říká, že chůze je nejzdravějším a nejpřirozenějším pohybem člověka. Kolik kroků bychom měli denně nachodit, jak s chozením začít a proč bychom se na začátku neměli přetěžovat? Dozvíte se z rozhovoru. A zazní i rady pro lidi s astmatem a návod na cvičení na prevenci na bolavá záda.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.