Fyzioterapeutka radí: Udělejte 11 000 kroků pro zdraví

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ilustrační snímek

Chůze je nejpřirozenějším pohybem člověka, přesto ji používáme čím dál méně. Iveta Kalátová si v Dopoledni pod Ještědem povídala s fyzioterapeutkou Janou Svatošovou o tom, jak začít víc chodit a k čemu všemu je to dobré.

Už jste někdy přemýšleli, kolik toho denně nachodíte? Host Dopoledne pod Ještědem, fyzioterapeutka Jana Svatošová, říká, že chůze je nejzdravějším a nejpřirozenějším pohybem člověka. Kolik kroků bychom měli denně nachodit, jak s chozením začít a proč bychom se na začátku neměli přetěžovat? Dozvíte se z rozhovoru. A zazní i rady pro lidi s astmatem a návod na cvičení na prevenci na bolavá záda.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová