Dveře učebním oborům dokořán aneb Představy studentů nejen o gastronomických oborech
Hostem Dopoledne pod Ještědem byl Ing. Zdeněk Šlaich, ředitel Střední školy gastronomie a služeb v Liberci.
Kuchař, číšník, kadeřník, krejčí, cukrář a další i maturitní obory najdeme v liberecké Střední škole gastronomie a služeb. S jakými představami se studenti hlásí do těchto oborů, o co je největší zájem, jak probíhá samotná praxe, nejenom to prozradil ředitel školy Ing. Zdeněk Šlaich.
„Dobrý řemeslník, ať už je to v technickém povolání, nebo ve službách, je člověk, který je nejen vzdělaný, inteligentní, ale i šikovný, umí skloubit odbornou teorií s praxí, doplněnou společenským vystupováním, a dobrou komunikací se zákazníkem,“ říká ředitel s třicetiletým praxí vedení Střední školy gastronomie a služeb v Liberci.
Poslechněte si celý rozhovor.
Související
-
Řemeslo žije! Pojďte se s námi podívat za roubenkáři, kloboučnicí, přadlenou, šindelářem a pletařkou
Umějí se ohánět pořízem, zručně zacházejí s vřetánkem nebo s orobincovými došky. Obnovují stará řemesla a navazují tak na fortel našich předků.
-
Řemeslo žije: Nožééé, nůžkyyy, brousííím…
Dříve se nože používaly po desetiletí a o jejich ostří se starali brusiči. Dnes se jim v Jirkově věnuje Pavel Vondrovský. S tupým nožem se za ním vydal Jaroslav Hoření.
-
Světlá budoucnost řemesel? Míst v učňovských oborech je dost
V seriálu týdne zavítala jeho autorka Ivana Bernáthová na Střední školu v Semilech, aby zjistila, jak je to s budoucností řemesel u nás.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka