Dveře učebním oborům dokořán aneb Představy studentů nejen o gastronomických oborech

Hostem Dopoledne pod Ještědem byl Ing. Zdeněk Šlaich, ředitel Střední školy gastronomie a služeb v Liberci.

Ing. Zdeněk Šlaich

Kuchař, číšník, kadeřník, krejčí, cukrář a další i maturitní obory najdeme v liberecké Střední škole gastronomie a služeb. S jakými představami se studenti hlásí do těchto oborů, o co je největší zájem, jak probíhá samotná praxe, nejenom to prozradil ředitel školy Ing. Zdeněk Šlaich.

„Dobrý řemeslník, ať už je to v technickém povolání, nebo ve službách, je člověk, který  je nejen vzdělaný, inteligentní, ale i šikovný, umí skloubit odbornou teorií s praxí, doplněnou společenským vystupováním, a dobrou komunikací se zákazníkem,“ říká ředitel s třicetiletým praxí vedení Střední školy gastronomie a služeb v Liberci.

Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.