Co s použitým, stále funkčním nábytkem, když si pořídíte nový? Darujte ho do nábytkové banky
V Liberci zahájila nově provoz Nábytková banka Libereckého kraje. Nahradí nábytkovou banku Na-bank, která od konce loňského roku přestala fungovat. Redaktorka Lucie Fürstová se tam byla podívat.
Použitý, ale stále funkční a nezničený nábytek budou od dárců prostřednictvím nové liberecké nábytkové banky opět dostávat například rodiny s dětmi, samoživitelé, mladí lidé z dětských domovů a další zájemci ve finanční tísni. Nový prostor na sídlišti Kunratická spoluprovozuje liberecká Potravinová banka, která má s rozdělováním pomoci dlouhodobé zkušenosti.
Do budoucna by se měla nábytková banka rozšířit ještě o další prostor. Vznikne tam chráněná dílna, kde by se starý nábytek renovoval, takzvané re-use centrum.
Související
-
Neplýtváme, pomáháme. Jak fungují potravinová a nábytková banka v Liberci?
Nábytek i trvanlivé potraviny můžeme darovat a někomu tak pomoci. Našimi hosty byli Jitka Večerníková z nábytkové a Josef Vlček z potravinové banky v Liberci.
-
Blíží se jaro, čas „vyvětrat“ šatník. A jak s nepotřebným oblečením naložit? Darujte ho, pomůžete
„Kam s ním?" Nerudovská otázka, kterou lze použít i na oblečení, které už nenosíme, ale je ho škoda vyhodit. Řešení nabízí například liberecký Charitní šatník.
-
Patří staré pružinové kanape na smetiště? Podle smržovského restaurátora nábytku rozhodně ne
Vyplatí se sedací soupravy po babičce renovovat? Podle restaurátora klasického nábytku Michala Beneše stojí za to tyto poklady uchovávat a to nejen z nostalgie.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka