Centrum kultury a umění, kde se budou setkávat lidé z dalekého okolí. Vratislavická Zauhlovačka

25. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tomáš a Jitka Jakubičkovi ze spolku AvangArt

Zauhlovací a vodárenská věž, takzvaná Zauhlovačka, v Liberci Vratislavicích je unikátní technická památka, kterou už šestým rokem zachraňuje spolek nadšenců. Pomáhají jim i dobrovolníci; ti jim ale teď schází, stejně tak jako peníze.

Čtěte také

Kulturní a umělecké centrum, kde se budou setkávat lidé z dalekého okolí; tak by měla v budoucnu vypadat 52 metrů vysoká dominanta libereckých Vratislavic zauhlovací a vodárenská věž. Je to cíl členů spolku AvantgArt, kteří ve svém volném čase Zauhlovačku z roku 1918 zachraňují a rekonstruují, aby ji zpřístupnili všem. V současnosti budují v blízkosti věže novou dílnu, kde chtějí pořádat řemeslné kurzy. Vydělané peníze využijí na opravy ve věži. Naše reportérka se v dílně byla podívat. Poslechněte si reportáž.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová