Baťa opouští svůj původní obchodní dům v centru Liberce. Prodejnu obuvi tam asi nahradí kavárna

8. únor 2021 14:34, aktualizováno

Dům obuvi Baťa v Liberci opouští stejnojmenná prodejna. Devítipodlažní funkcionalistická budova v Pražské ulici pochází z počátku 30. let 20. století a od roku 1958 je kulturní památkou.

Po vydání článku jsme získali i vyjádření samotné akciové společnosti Baťa:

Rozhodnutí majitele objektu Bata Heritage nám neprodloužit nájem nás mrzí s ohledem na tradici prodeje bot, která je s domem spjatá. Nicméně rozhodnutí plně respektujeme a obyvatelům Liberce zůstává plně k dispozici naše značková prodejna Baťa v obchodním centru Nisa. Intenzivně nyní jednáme o otevření nové prodejny v centru města, která bude odpovídat naším vysokým standardům na pohodlné a komfortní nakupování. Našim zákazníkům chceme nabídnout pohodlnější a moderní nakupování. Vyjednáváme o relokaci prodejny v rámci centra města do nedalekého nákupního centra. Komplikace spojené s koronavirem tuto aktivitu pouze pozdržely, ale určitě neukončily."

Dům obuvi Baťa v Liberci

Železobetonovou výškovou budovu postavili v letech 1931 a 1932 podle projektu architekta Vladimíra Karfíka. Jejím vzorem byl tehdy nový Baťův palác na Václavském náměstí v Praze. V novodobé historii je tam firma Baťa v pronájmu od roku 1993, poté co byl obchodní dům vrácen v restituci původnímu majiteli. 

„V současnosti měl Baťa obsazená tři patra. Ta ostatní patra už byla v pronájmu jiným nájemcům. Takže my tam máme právní kancelář, máme tam online obchod s outdoorovým oblečením, máme tam realitku, zubní laborantku…,“ přiblížil zástupce majitele obchodního domu Viktor Šimeček a zároveň prozradil, že v přízemí by mohla být v budoucnu kavárna. Prodejna obuvi zůstane v obchodním domě do konce února.

autoři: Jana Pšeničková , reČRoL
Spustit audio

Související