Anketa: Liberecké výstavní trhy jsou dávno pryč, ale vzpomínky zůstávají
Od roku 1920 se v areálu dnešního Technického muzea konaly Liberecké výstavní trhy (LVT). Dalo se na nich koupit jinak nedostupné zboží a vystupovali tam známí umělci.
„Byly to všechno podpultovky. To, co bylo zajímavé, tak si rozebrali prodavači a vzájemně si to směňovali,“ vzpomíná na nabízený sortiment pan Petr. „Byly tam výrobky, které jste jinde neviděli, protože byly určené třeba pro Dior a podobně, takže pro západní firmy,“ doplňuje paní Milena. V devadesátých letech minulého století ale začal postupný útlum, až nakonec trhy skončily úplně.
Jak na LVT vzpomínají další oslovení Liberečané, zjistíte v anketě Patrika Fišera.
Související
-
Liberec: Město módy. Platí to stále?
Město Liberec se kdysi honosilo přívlastkem Město módy. Jak se žije současným návrhářům a rodí se ve městě pod Ještědem noví? A jak se lidé budou oblékat za desítky let?
-
Stavba 20. století hotel a vysílač Ještěd už půl století prodlužuje horu
Liberecká dominanta hotel a vysílač Ještěd má kulaté výročí. Do užívání byl slavnostně předán před 50 lety - 9. července 1973. Přístupný byl od 21. září 1973.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.