Anketa: Liberecké výstavní trhy jsou dávno pryč, ale vzpomínky zůstávají

Anketa Patrika Fišera
Od roku 1920 se v areálu dnešního Technického muzea konaly Liberecké výstavní trhy (LVT). Dalo se na nich koupit jinak nedostupné zboží a vystupovali tam známí umělci.
„Byly to všechno podpultovky. To, co bylo zajímavé, tak si rozebrali prodavači a vzájemně si to směňovali,“ vzpomíná na nabízený sortiment pan Petr. „Byly tam výrobky, které jste jinde neviděli, protože byly určené třeba pro Dior a podobně, takže pro západní firmy,“ doplňuje paní Milena. V devadesátých letech minulého století ale začal postupný útlum, až nakonec trhy skončily úplně.
Jak na LVT vzpomínají další oslovení Liberečané, zjistíte v anketě Patrika Fišera.
Související
-
Liberec: Město módy. Platí to stále?
Město Liberec se kdysi honosilo přívlastkem Město módy. Jak se žije současným návrhářům a rodí se ve městě pod Ještědem noví? A jak se lidé budou oblékat za desítky let?
-
Stavba 20. století hotel a vysílač Ještěd už půl století prodlužuje horu
Liberecká dominanta hotel a vysílač Ještěd má kulaté výročí. Do užívání byl slavnostně předán před 50 lety - 9. července 1973. Přístupný byl od 21. září 1973.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.