Z koníčku se jí stala práce. Navštívili jsme cukrářku Aničku ze soutěže Peče celá země

5. červen 2021

Pokud si z počátku rokui 2020 pamatujete na televizní soutěž amatérských cukrářek a cukrářů Peče celá země, tak si možná vzpomenete i na mladou slečnu Annu Klápšťovou z Líšného u Železného Brodu, která se tehdy  dokonce dostala do finále soutěže. Z jejího koníčku se jí později stala práce, díky které lépe zvládá bojovat se svou nemocí, s anorexií. Natáčel u ní redaktor Českého rozhlasu Liberec Jaroslav Hoření.

 „Vstávání je někdy krušné, vstávám ve 4:15 a to od pondělí až do pátku. Díky tomu, že jsem od malička pekla, jsem se k tomu dostala i teď. Nikdy jsem nevěřila, že bych to mohla dělat i jako práci. Ale jsem ráda, že tohle můžu dělat a naplňuje mě to,“ popsala mladá cukrářka, která prý nejraději dělá věnečky a dorty.

Ani lockdown její práci nezastavil, podle Anny Klápšťové totiž lidé mlsali pořád

Tvůrčí práce i kontakt s lidmi, ale i sport, kterému se začala v uplynulém roce věnovat, jí prý pomáhají lépe zvládat její nemoc, anorexii. Zjišťovali jsme také, jak prožívala koronavirovou dobu.

Anna Klápšťová vstává každý všední den ve 4:15, ale neměnila by. Práce jí naplňuje a pomáhá jí i lépe zvládat její nemoc

 „Člověk se toho hodně bál, ale musím říct, že dorty lidi chtěli pořád, i když byla různá opatření. V rámci rodiny ale třeba narozeniny nebo svátek slavili, takže já jsem měla práce pořád dost. Ani lockdown moji práci nezastavil,“ doplnila Anna Klápšťová.

Spustit audio

Související