Úterní Noční Linka: Největší dětská dobrodružství

31. leden 2023

Pamatujete na vaše největší dětská dobrodružství, která jste jako malí prožívali? Kde to bylo, s kým a kolik vám bylo let? A zůstal vám smysl pro dobrodružství i v dospělosti?

Měsíc leden 2023 končí a my jsme si v jeho polovině připomínali také Jaroslava Foglara a jeho Rychlé šípy. Uplynulo totiž 84 let, kdy v časopise Mladý hlasatel začal vycházet Foglarův kreslený seriál. Rychlé šípy nabraly brzy na popularitě a spousta fanoušků mohla roky sledovat dobrodružství pětice kamarádů.

Pojďme v Noční lince zavzpomínat na vaše dětská dobrodružství. Dnešní děti se nejčastěji pohybují mezi místy, kde jsou vždy v přítomnosti dospělých a pod kontrolou. A hlavně ve městě dnes opravdu není mnoho míst, kam se mohou vydat a být odkázány samy na sebe.

A určitě pamatujete, že dříve to bylo jiné, bylo normální, že řada rodičů o svých dětech třeba celé odpoledne neměla ponětí a dobrodružství se dala zažít opravdu spousta. Na která dětská dobrodružství vzpomínáte vy?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.