U Malé Skály hořel les. Hasiči požár likvidovali 6 hodin

22. květen 2020 06:49

Kromě hasičských jednotek zasahoval na místě i policejní vrtulník, který vzlétl celkem 36 krát. Přes noc místo hlídali dobrovolní hasiči.

Hasiči ve čtvrtek 21. května odpoledne likvidovali požár u Malé Skály. Oheň zasáhl zhruba půldruhého hektaru lesa. Likvidaci zkomplikoval náročný terén. S hašením ohně proto pomáhal policejní vrtulník, provedl 36 shozů a místo opustil. Hasičům se po 18:30 podařilo požár zlikvidovat, České tiskové kanceláři to řekla mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Eva Klímová.

„Požár byl na operační středisko ohlášen krátce před polednem," řekla mluvčí. Hořet začalo na ploše 20 x 30 metrů, postupně se ale oheň rozšířil na plochu zhruba 100 x 150 metrů. Zásah byl podle ní velmi náročný: „Paseka, na které se požár rozšířil, byla plná polámaných a vyvrácených stromů," doplnila. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Na místo postupně vyjelo 16 jednotek. Kvůli nepřístupnému terénu museli zřídit dálkovou dopravu vody. Ochránit museli i lesnickou techniku, odstavenou nedaleko místa požáru. Místní dobrovolná jednotka zůstala na místě přes noc k vyloučení opětovného rozhoření požáru.

autor: reČRoL | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související