Těší se na vás v liberecké ZOO: Malý mravenečník velký, též zvaný tříprstý

26. březen 2020

Na svoji matku obratně šplhá a vozí se na jejích zádech jako jezdec na koni. Protáhlým úzkým čenichem už teď zvědavě prozkoumává každý kout. Vystrkuje z něj nezvykle dlouhý tenoučký jazyk. Podívejte se na fotky.

Čtěte také

V liberecké zoo se má čile k světu mládě mravenečníka velkého nebo také tříprstého, narodilo se 28. února 2020. Zahrada chová tyto zajímavé teplomilné dlouhosrsté savce, kteří pocházejí ze Střední a Jižní Ameriky v páru teprve dva roky. Samice, která pochází ze zoo v Budapešti se o svého potomka stará výborně.

Malý mravenečník, když mu bylo 14 dní

Nikdo ho ale zatím neuvidí, protože je zoo uzavřená. My pro vás máme několik fotografií, ať víte, jak mládě vypadá, než nám vyroste. A taky reportáž, kterou po jeho narození natočila Lucie Fürstová.

autor: Lucie Fürstová | zdroj: Zoo Liberec
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová