Strážci přírody představili svou práci u Panské skály. A připomněli si i kolegy padlé ve službě

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Na Panské skále v Kamenickém Šenově se sešli strážci přírody

Víte, že Česká ornitologická společnost má ve své týmu cvičitelku psů, která je učí vyhledávat otrávenou zvěř? A že v Libereckém kraji absolvují speciální výcvik takzvaní detekční psi, kteří se pak v africkém Kongu aktivně podílí na boji proti pytlákům a pašerákům slonoviny? Nejen to se mohli dozvědět návštěvníci Kamenického Šenova. Svoji práci tam v rámci Světového dne představili strážci ochrany přírody. Byla u toho i redaktorka Eva Malá.

Na Panské skále v Kamenickém Šenově se sešli strážci přírody. 31. července si připomněli své kolegy, kteří ve službě přišli o život, a to nejčastěji vinou jiného člověka. Za posledních deset let to na celém světě bylo přes 1300 strážců.

Koho mohli návštěvníci Světového dne strážců ochrany přírody na Panské skále potkat a co se tam dozvěděli? S čím mají strážci přírody největší potíže? Poslechněte si reportáž.

autoři: Eva Malá , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová