Stanice Kořenov: Železniční společnost Tanvald

Redaktor Pavel Petr se znovu vydal do Kořenova, tentokrát blíže představit Železniční společnost Tanvald, která pořádá akce spojené s kořenovskou zubačkou.

Petr Prokeš, který Pavla Petra nádražím a depem v Kořenově provedl, prozradil, jak dlouho Železniční společnost Tanvald funguje, co stálo za jejím vznikem, co všechno společnost organizuje, i jak těžké je přilákat lidi k práci spojené s historií.

Podíváme se také do tamního depa na to, jaké klenoty ukrývá a čas od času je ukáže veřejnosti a dozvíme se, které Jaké exponáty, co je nejvzácnější, jak se o ně pečuje, která z těch lokomotiv si žádá největší péči.

Železniční společnost Tanvald také letos pro milovníky železniční historie chystá řadu zajímavých jízd. Jak je těžké dát dohromady kalendář, a uspořádat samotnou akci, co za různá povolení je potřeba k jízdám historických vlaků? Poslechněte si záznam rozhovoru.

autor: Pavel Petr
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.