Spanilé jízdy s Klubem přátel železnic Českého ráje

Spolek vznikl v roce 1993 a za hlavní cíl má záchranu a renovaci historických kolejových vozidel a jízdy po tratích Českého ráje. Od začátku je jeho předsedou Josef Semecký, který byl hostem magazínu Vlakem Libereckým krajem.

Parní lokomotivě 310 0314, která čas od času vyjíždí na spanilé jízdy po tratích nejen Libereckého kraje, se říká také Litovel, Kafemlejnek, nebo Babička. I tuto přes sto let starou lokomotivu zrekonstruovali nadšenci z Klubu přátel železnic Českého ráje.

Předseda klubu Josef Semecký, který je v civilním životě strojvůdcem, mimo jiné prozradil i to, jaké akce pro milovníky železniční historie na rok 2023 klub připravil.

autor: Pavel Petr
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.