Skokanské závody v Harrachově? Bez dotace to nepůjde

3. červen 2022

Provozovatelé skokanského areálu v krkonošském Harrachově by ve středisku chtěli do několika let obnovit závody, podmínkou je získání dotace.

Do areálu velkých skokanských můstků v krkonošském Harrachově by se mohly už za několik let vrátit závody. Plánují to alespoň provozovatelé slavného ale v současnosti uzavřeného střediska.

Před devětatřiceti lety tam Pavel Ploc vytvořil světový rekord v letech na lyžích. Závody mistrovství světa se ale na tamních můstcích naposledy konaly v roce 2013. Řeč je o areálu velkých skokanských můstků v krkonošském Harrachově. Ty jsou teď uzavřené a potřebují rekonstrukci. Podle obecně prospěšné společnosti, která se o ně stará, by se tam první závody mohly vrátit už za několik let.

Jako první by chtěli obnovit takzvaný velký můstek, kde zamýšlejí pořádat závody Kontinentálního poháru. Teprve pak by se zaměřili na ten největší, takzvaný mamutí.

Středisko je nyní pro profesionální závodníky uzavřené, zůstává ale stále oblíbeným cílem turistů, nejen z Česka. Provozovatelé velkých skokanských můstků by tedy letos chtěli alespoň vykácet část náletových dřevin.

V harrachovském areálu se byl podívat redaktor Michal Jemelka, poslechněte si reportáž.

autoři: Michal Jemelka , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová