Najít kopec pro skoky, který vyhovuje sklonu, je čím dál větší věda. Harrachovský K125 překonal dobu, říká Stanislav Slavík

Spoluzakladatel Lyžařského a turistického Bucharova klubu Harrachov, pan Stanislav Slavík, byl hostem Pavla Kudrny v Dopoledni pod Ještědem.

Stanislav Slavík

Harrachovští nadšenci vytvořili spolek a vyhlásili sbírku na záchranu tamních skokanských můstků. Zároveň se dali do oprav malých můstků, aby se na nich dalo skákat. V jaké fázi je záchrana i mamutího můstku a můstku K-120. Co je k vidění ve Ski muzeu v Harrachově, které pan Slavík se svým bratrem Josefem založili? A co to obnáší být rozhodčím skoků na lyžích?

autoři: Pavel Kudrna , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.