„To vypadá, že když si vezmu holinky, tak mě asi vezmou...". V liberecké knihovně se povídalo o tom, jak se dělá rozhlas
V pondělí 7. října v podvečer jsme za posluchači Českého rozhlasu Liberec opět vyrazili s besedou „Jak se dělá rozhlas“. Tentokrát do Krajské vědecké knihovny v Liberci.
Český rozhlas Liberec se s posluchači potkává nejen prostřednictvím rozhlasových vln, ale i osobně. Jedno z dalších setkání se uskutečnilo v Krajské vědecké knihovně v Liberci.
Návštěvníky besedy „Jak se dělá rozhlas“ přivítala ředitelka knihovny Mgr. Blanka Konvalinková a pak už si slovo vzal ranní moderátor Českého rozhlasu Liberec Jan Žíla, který nejprve představil známé i neznámé rozhlasové tváře.
A vzpomínalo se také na rozhlasové začátky; na dávnou historii svého "poprvé" za mixážním pultem se rozpomněla Iveta Kalátová; redaktorka Ivana Bernáthová přiznala, že byla u obnovy Českého rozhlasu Liberec před 20 lety, kdy se ještě používala takzvaná „pásková zařízení“.
Svou ještě velmi nedávnou premiéru si připomněl odpolední moderátor Jakub Marvan. Povyprávěl i o tom, že zřejmě stačilo mít doma holinky - poslechněte si:
Další, tentokrát narozeninové setkání, pro vás chystáme už na pondělí 4. listopadu, opět v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Oslavíme společně třetí narozeniny Českého rozhlasu Liberec a přijde i moderátor, bavič a imitátor Vláďa Hron.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.