„To vypadá, že když si vezmu holinky, tak mě asi vezmou...". V liberecké knihovně se povídalo o tom, jak se dělá rozhlas

8. říjen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Moderátor Jan Žíla představil známé i neznámé tváře Českého Rozhlasu Liberec

V pondělí 7. října v podvečer jsme za posluchači Českého rozhlasu Liberec opět vyrazili s besedou „Jak se dělá rozhlas“. Tentokrát do Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Český rozhlas Liberec se s posluchači potkává nejen prostřednictvím rozhlasových vln, ale i osobně. Jedno z dalších setkání se uskutečnilo v Krajské vědecké knihovně v Liberci. 

Návštěvníky přivítala ředitelka Krajské vědecké knihovny v Liberci Mgr. Blanka Konvalinková

Návštěvníky besedy „Jak se dělá rozhlas“ přivítala ředitelka knihovny Mgr. Blanka Konvalinková a pak už si slovo vzal ranní moderátor Českého rozhlasu Liberec Jan Žíla, který nejprve představil známé i neznámé rozhlasové tváře.

A vzpomínalo se také na rozhlasové začátky; na dávnou historii svého "poprvé" za mixážním pultem se rozpomněla Iveta Kalátová; redaktorka Ivana Bernáthová přiznala, že byla u obnovy Českého rozhlasu Liberec před 20 lety, kdy se ještě používala takzvaná „pásková zařízení“.

Na své rozhlasové začátky vzpomínali moderátoři Iveta Kalátová (vpravo) a Jakub Marvan i redaktorka Ivana Bernáthová (uprostřed)

Svou ještě velmi nedávnou premiéru si připomněl odpolední moderátor Jakub Marvan. Povyprávěl i o tom, že zřejmě stačilo mít doma holinky - poslechněte si: 

Jak je důležité mít holinky
Setkání s posluchači Českého rozhlasu Liberec

Další, tentokrát narozeninové setkání, pro vás chystáme už na pondělí 4. listopadu, opět v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Oslavíme společně třetí narozeniny Českého rozhlasu Liberec a přijde i moderátor, bavič a imitátor Vláďa Hron.

Spustit audio