Řemeslo žije! Pojďte se s námi podívat za roubenkáři, kloboučnicí, přadlenou, šindelářem a pletařkou

Řemeslo žije: Přadlena

Seznámíme vás s ovčí babičkou. Iva Válková sice jako známá postava z televizního Večerníčku nevypadá, ale stejně jako pohádková babička umí upříst vlnu na kolovrátku. A uplést z ní celý zimní šatník nebo ušít hřejivé chalupářské matrace.

Jako v pohádce si při natáčení seriálu o řemeslnících připadala i redaktorka Ivana Bernáthová, když navštívila roubenku Ivy Válkové ve Stružinci na Semilsku. Její dílna vypadá jako světnice ovčí babičky známé z televizního Večerníčku. Je v ní kolovrátek, spousta barevných ovčích přízí a upletených svetrů, čepic a kabátů, které teď v zimě krásně hřejí. Iva Válková nám ukázala, jak se přede.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.