Příjmení Jiroutek nemusí zmizet ze skokanského světa. Ve stopách tatínka Jakuba se vydává sedmiletý Tobias

1. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bývalý skokan Jakub Jiroutek a jeho sedmiletý syn Tobias

Profese se dědí z otce na syna. U Jakuba Jiroutka to platí stoprocentně. Sám bývalý skokan na lyžích a úspěšný trenér dnes dohlíží na skokanské začátky sedmiletého syna Tobiase. Do skokanského areálu v Desné se za oběma vydal s reportážním mikrofonem Pavel Petr.

„Mladej do pěti let vůbec nelyžoval, chodili jsme na fotbal a on začal hrát. Pak si přes youtube našel skoky na lyžích, a od té doby už jenom skoky,“ přiblížil bývalý skokan Jakub Jiroutek, jak jeho syn začal skákat na lyžích.

Sedmiletý Tobias Jiroutek jde ve stopách svého otce Jakuba

Teď ho trénuje formou hry, kde malý Tobias představuje různé slavné skokany. „Zná snad všechny skokany, všechny skokanky, všechny sdruženáře. Odskakujeme tady závody, někdy to trvá i tři hodiny než odskáčeme čtyřicet skoků, to je tady schopný odskákat Světový pohár. Zapisujeme to doma večer,“ představil se smíchem svou metodu trenér a tatínek Jakub Jiroutek.

Jakub Jiroutek dohlíží na skokanské začátky svého syna

A kam malý Tobias skočil nejdál? Jak daleko by chtěl jednou skočit? A jak se mu líbilo skákání jeho tatínka? Poslechněte si celou reportáž.

autoři: Pavel Petr , reČRoL
Spustit audio

Související